header.less
product_detail.less

Ježíš Kristus

dostupné
Otočit
Čislo produktu:93119002
Emisní náklad:500
Datum emise:Listopad 2000
Stav skladu:Dostupné
Množství: ks
Naše cena:7 860 Kč

Ježíš Kristus známý také jako Ježíš Nazaretský

Ježíš veřejně působil asi od roku 28 jako potulný kazatel v oblasti dnešního Izraele a západního břehu Jordánu. Obsahem jeho hlásání byl brzký příchod Božího království a výzva k pokání.

Od data Ježíšova narození je tradičně odvozován dnes používaný křesťanský letopočet.

Evangelia označují Ježíše jako syna Josefova a Mariina. Josef byl tesařem. Vyprávění o útěku Ježíšovy rodiny do Egypta před záští krále Heroda Velikého navazuje na pobyt izraelského národa v Egyptě. Podle Matoušova evangelia se Ježíš narodil v judském městečku Betlémě a vyrůstal v galilejském Nazaretě.

Ježíš Kristus je křesťany považován za Božího Syna, který se vtělil, stal se člověkem a žil mezi lidmi, nakonec byl zabit (ukřižován) a po třech dnech vstal z mrtvých, byl vzkříšen a tato zázračná událost přináší všem jeho následovníkům spásu. Jeho život a působení je středem křesťanské víry. Křesťané ho považují za zakladatele křesťanské víry.

Pro křesťany je Ježíš Kristus očekávaným Mesiášem, Spasitelem, Bohem, který lidem přinesl spásu. Je jediným prostředníkem mezi Bohem a lidmi, je vyvrcholením Božího zjevení.

Podle křesťanské tradice byl Ježíš Kristus i dokonalým člověkem, je vzorem pro jednání křesťana a základem jeho morálky. Jednání křesťana má odpovídat tomu, co Ježíš učil a jak jednal.

Celý popis

  • Materiál: zlato 999,9
  • Průměr: 19 mm
  • Hmotnost: 3,3 g

Ježíš Kristus

Vložit příspěvek

Na tomto místě se můžete zeptat na cokoliv ohledně tohoto zboží nebo sdělit svou zkušenost s výrobkem. Web nenese žádnou zodpovědnost za obsah příspěvků v diskuzi, zárověn si vyhrazuje právo nevhodné příspěvky odstranit.

footer.less
Firemní údaje
Lucid spol. s r. o.
Liberecká 85
466 01 Jablonec nad Nisou
 
IČ: 61328332
DIČ: CZ61328332
Kontakt
+420 483 570 127
lucid@lucid.cz
Logo Vyrobila společnost